fbpx

Red Hot Chili Peppers na turné s novým albumom

Kalifornská legenda a stálica funk-rocku sa vracia na koncertné pódiá do Európy. Už na jeseň máte možnosť vidieť ich energickú show vo viedenskej Stadthalle. Nový album The Getaway je prvým po päťročnej prestávke a na viedenskom koncerte zahrajú „Papričky“ okrem noviniek prierez vyšetridsaťročnou tvorbou.

Kapela pôsobí od osemdesiatych rokov v relatívne stabilnej zostave, s výnimkou gitaristov. Skupinu založili spevák Anthony Kiedis a basák Flea, mladí surferi a neskôr aj príležitostní herci (Kiedis sa pobil s Keanu Reevesom v kultovom filme Bod zlomu a basák Flea to schytal napríklad vo filme Big Lebowski). Gitaristom sa stal Hillel Slovak, ktorý však v roku 1988 zomiera na predávkovanie, čospôsobí psychické zrútenie vtedajšieho bubeníka Jacka Ironsa (áno, ten, ktorý hráva v Pearl Jam). Slovaka nahradí mladý John Frusciante a Ironsa vysoký chlapík Chad Smith s neodmysliteľnou čapicou, ktorý sa len tak mimochodom dosť podobá na herca Willa Ferrella. Okrem toho je Smith zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najrýchlejší bubeník sveta, Flea je podľa časopisu Rolling Stone druhý najlepší basgitarista sveta, takže sa môžete tešiť na precízne inštrumentálne výkony doplnené spevom a rapom Anthonyho Kiedisa. Mladú krv v skupine predstavuje gitarista John Klinghoffer, ktorý prišiel do kapely po tom, ako po desaťročnom pôsobení v RHCP odišiel John Frusciante. Najmladší člen skupiny stihol hrať s takými hviezdami ako PJ Harvey, Gnarls Barkley alebo Tricky.

Koncert sa nekoná niekde v paralelnom vesmíre, ale v neďalekej Viedni. Ak si chceš v predstihu zabezpečiť pohodlnú dopravu a na koncertnú udalosť jesene sa dostať presne na čas, klikni na „objednaj“ a nemusíš riešiť starosti s parkovaním, GPS ani to, či si môžeš dať nejaký drink. By the way, pivko alebo minerálku máš s Directbusom v cene dopravy.

Ku každému lístku na viedenský koncert dostane návštevník nové album v digitálnej forme.